Home / Tag Archives: маж

Tag Archives: маж

Филипче: Влегуваме во втората фаза

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од Лабуништа, Струга, на 63 годишна возраст, донесен со тешка клиничка слика, бројни коморбидитети, и за уште едно ...

Read More »

Маж и две жени мегу загинатите патници кај Лесковац

Маж и две жени се тројцата загинати во тешката сообраќајна несреќа што се случи ноќеска околу 1.40 часот, кога на влезот во Лесковац, Србија се преврте македонски автобус, пренесе изјава од лесковачката болница српската агенција Бета. Во тек идентификацијата на ...

Read More »

Исчезна средновечен маж

Во СВР Битола, вчера во 11,00 часот Н.С.(71) од Битола пријавил дека на 07.12.2018 година околу 12,00 часот неговиот син С.С.(42) излегол од домот и не се вратил. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Read More »