Home / Tag Archives: МВР (page 5)

Tag Archives: МВР

МВР утврдува од какво оружје е пукано на зградата на Владата

Полицијата ги утврдува типот на оружјето од кое синоќа беа испукани два куршума во зградата на Владата, правецот од каде дошле, мотивите и евентуалните сторители, изјави денеска министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска. Таа вели дека полицијата има остатокот од ...

Read More »

Уапсени поранешни функционери од одбраната и бизнисмени

Министерството за внатрешни работи утринава во полициска акција приведе осум лица за кои постои основано сомнение дека проневериле неколку милиони долари. Како што дознава “Алфа“  проневерата ја вршеле на тој начин што отварале оф-шор фирми и парите за сервисирање на ...

Read More »

МВР распишува оглас за вработување 400 полицајци

Од утре започнува јавниот конкурс на Министерството за внатрешни работи за прием на 400 извршители на работно место „Полицаец” за работа во организациските единици сместени во Скопје, најави денеска на прес-конференција министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска. Кандидатите кои ќе ...

Read More »