Home / Tag Archives: наскоро

Tag Archives: наскоро

Наскоро нова пратеничка група

Осумтемина пратеници од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за пристапување кон уставни измени се уште го договараат натамошниот начин на делување во Парламентот. До понеделеник би требало да се официјализира, најверојатно, формирање на уште една пратеничка група во Собрание, ...

Read More »

Се чешла работењето на Талески

Работењето на екс градоначалникот Владимир Талески е предмет на детално чешлање. Според извори на порталот на Битолски весник деновиве интензивно се испитува работењето на поранешниот градоначалник Владимир Талески. Иако засега е сеуште рано да се предвиди до  кога ќе трае ...

Read More »

Наскоро стартува судскиот процес “Транспортер”

Најдоцна до вторник, или в среда нареднава недела   ќе се знае  точниот датум за првото судско рочиште за предметот „Транспортер”. Според  агенцијата Макфакс од Кривичниот суд, до судијата Горан Бошевски се уште пристигнуваат приговорите на обвинетите на  содржината на обвинението ...

Read More »