Home / Tag Archives: Нинџа

Tag Archives: Нинџа

Бујар Османи:Брисел го поздрави Законот за амнестија

Македонија е пред клучни одлуки за Уставните измени и евроинтеграциите, и од тој апсект треба да се гледа и на законот за амнестија за 27 април, вели вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи. Тој тврди дека законот за амнестија добил ...

Read More »

Наскоро ќе се знаат нарачателите за упадот во Собранието

Шефицата на обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска изјави  дека наскоро ќе се знаат нарачателите и организаторите на упадот во Собранието на 27 април. Таа го посочи телефонскот разговор на Нинџа со неговиот брат, дел од ...

Read More »

Нинџа располагал со две блиндирани возила

Александар Василевски Нинџа, обвинет во “27 април”, иако не бил вработен во УБК, сепак дејствувал како тамошен вработен, а располагал и со ресурси од управата, односно имал два блиндирани автомобили. -Нинџа имаше џип со петти степен на блиндираност и автомобил ...

Read More »