Home / Tag Archives: носител

Tag Archives: носител

Валентин Груевски: Ќе ја оживееме Старата битолска чаршија

Носителот на советничката листа на СДСМ и Коалицијата Валентин Груевски денеска изјави  дека една од карактеристиките на 12 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ во Битола е уништувањето на Битолската чаршија. -Никогаш повеќе немало затворени катанци, никогаш повеќе спуштени кепенци и натписи ...

Read More »

Габриела Илиевска со советничка листа

Советничката во Советот на Битола, Габриела Илиевска на престојните локaлни избори ќе учествува како независен кандидат. Таа во предвидениот рок, успеа да ги собере потребните потписи за советничка листа. Илиевска ќе биде носител на независна советничка листа која ќе се ...

Read More »

Милошоски: Победата е извесна и ќе биде убедлива

Носителот на кандидатската листа за пратеници од коалицијата „За подобра Македонија” Антонио Милошоски за време на денешните средби со битолчани на Широк Сокак истакна дека победата е извесна и повика на масовно учество и гласање в недела,  на  вонредните  парламентарни ...

Read More »

Милошоски: Граѓаните нема да дозволат СДСМ да ја продаде Битола

Битола секогаш била и ќе биде столбот на Република Македонија, оваа година изборите ги водиме во зима, затоа што Заев и Шекеринска се плашеа да излезат на избори на 5 јуни, затоа за 10 дена нема бегање од изборите, ова ...

Read More »

Антонио Милошоски: Зголемени пензии за 10.25 %, бањска рекреација и рекреативни туристички викенди за пензионерите

Зголемување на пензиите за 10.25 %, дополнителна  програма за бањска рекреација на пензионерите која ќе важи за 22.000 пензионери  и рекреативни туристички викенди за 15.000 пензионери  е предвидено во  програмата „РЕАЛНО” на ВМРО-ДПМНЕ, најави денеска во Битола,  Антонио Милошоски,  носител ...

Read More »