Home / Tag Archives: обдукција

Tag Archives: обдукција

Сонуваа за висините,заминаа во небеса

Македонија и граѓаните на Воден, соседна Грција, особено во местото Лутраки се во шок. Сите едноставно не можат да веруваат во тоа што се случи и како дојде до оваа трагедија. Кога го посетивме Лутраки, веднаш по информациите за исчезнувањето ...

Read More »

Еден загинат во пожар во Битола

Осумдесетгодишен маж вчера го загубил животот во пожар во Битола. Полицијата соопшти дека вчера околу 06:30 часот во Битола на ул. „Мукос“, во куќа сопственост на Б.А.(38), настанал пожар во кој животот го загубил Ш.Ш. (80), вујко на сопственикот, а ...

Read More »

Нема обдукција, ќе се чекаат резултатите од лабараторијата во Германија

Обдукција на телото на починатиот британски државјанин нема да се прави се додека не стигнат резултатите од мострите од крв и ткиво, кои веќе се испратени во референтна лабораторија во Германија. Според последните информации, анализите од Германија треба да стигнат ...

Read More »