Don't Miss
Home / Tag Archives: основен

Tag Archives: основен

Протест на ВМРО ДПМНЕ пред судот

Стотината граѓани кои денеска протестираат пред Основниот суд Скопје 1 излегле на главната улица и ја блокирале. Вмровците свират на сирени и цело време скандираат Македонија и слобода. На протестот се појавил и генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски.  

Read More »

30 дневен притвор за Едмонд Темелко.

Основниот суд во Скопје го прифати барањето на Специјалното обвинитество и му определи 30-дневен притвор на градоначалникот на општината Пустец во Албанија, Едмонд Темелко. Тој е обвинет во случајот Титаник со евентуални изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година. ...

Read More »

Куќен притвор за градоначалникот Талески

Кривичниот суд на Основниот суд Скопје 1 ја прифати жалбата на СЈО за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите  против решението на судијата на претходна постапка и на  градоначалниот на Битола, ...

Read More »