Home / Tag Archives: патен

Tag Archives: патен

Нормализиран сообраќајот на патот Ресен-Битола-Прилеп

Сообраќајот на сите патни правци низ државата патишта се одвива без забрани, по суви коловози. Магистралниот пат А-3 ,„Ресен-Битола-Прилеп“, кој поради одрони на патот беше затворен за сообраќај е нормализиран за сите видови на моторни возила. Интензитетот на сообраќај на ...

Read More »

Свлечиште на патот Прилеп –Ресен, сообраќајот се пренасочува

Поради повторно активирање на свлечиштето на патниот правец Прилеп-Ресен, на обиколката кај Битола на патот А3 собраќајот е во целосен прекин за секав вид на собраќај. Од АМСМ информираат дека возилата се пренасочуват низ градот Битола.

Read More »

Запалено возило на патот Битола-Прилеп

Денеска,  рано утрината на патот Битола- Прилеп, кај селото Српци било запалено возило со битолски регистерски таблици, марка “ Рено кампус”. Според очевидци на настанот опожареното возило го забележал некој од патниците кои патувале за Скопје и веднаш ја известиле ...

Read More »