Home / Tag Archives: патување

Tag Archives: патување

Од денес нови мерки во САД за патување во Куба

Стејт департментот објави листа на хотели и други бизниси, за кои се вели дека се поврзани со кубанската армија Администрацијата претседателот Трамп најави дека ќе имплементира промени „за контролирање на економските активности“ надвор од безбедносната инфраструктура на Куба, и ќе ...

Read More »

Насталгично музичко патување во Карпош

Прекрасните звуци на сентименталната џез музика ноќеска се „прошетаа“ низ платото на Т.Ц „Лептокарија“, исполнувајќи го просторот со романтичен спокој.  Во рамките на тринаесеттата вечер од „Културното лето Карпош-2017“, со својот бравурозен настап се претставија музичките виртуози „Мартин Ѓаконовски Трио“, ...

Read More »