Home / Tag Archives: Петре Шилегов

Tag Archives: Петре Шилегов

Шилегов: Во Македонија ќе има нова одговорна влада

Петре Шилегов, носител на листа на СДСМ во ИЕ 6‚ синоќа  изјави дека граѓаните на Теарце се приклучиле на остатокот на граѓаните на Македонија и гласале  за промени и живот. -Со гордост можам да кажам дека граѓаните на Теарце се ...

Read More »

Шекеринска и Шилегов во (тајна) посета на Битола?

Потпретседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска и портпаролот на партијата, Петре Шилегов деновиве биле во ( тајна) посета на Битола. Иако,  СДСМ Битола ја смета за “ свој “ град, посетата на Шекеринска и Шилегов била доста таинствена и за истата ...

Read More »