Home / Tag Archives: побед

Tag Archives: побед

Заврши проектот “ Кугламе и среќни сме“

Синоќа се одржа завршницата од проектот „Кугламе и сме среќни“ во кугларницата во Спортската сала „Боро Чурлевски“. Пред голем број љубители на овој спорт, кои едвај ги собра во кугларницата, се натпреваруваа осум екипи, кои беа предводени од јавни личности ...

Read More »