Home / Tag Archives: починати

Tag Archives: починати

Бројот на жртви расте – 21 починати во невремето

Бројот на жртви во невремето што синоќа го погоди Скопје се искачи на 21 лице. Сите се од реоните Сингелиќ, Стајковци, Смилковци и Арачиново. МВР потврди дека се идентификувани 13 лица и се предадени на семејствата. Неофицијално, меѓу загинатите има ...

Read More »