Home / Tag Archives: поларни

Tag Archives: поларни

Утре поларни температури низ Македонија

Снегот што од вчера ја зафати Македонија формира снежна покривка од 69 сантиметри во Маврово, во Пожаране 51, Крушево 45, Тетово 36, Охрид 29, Тополчани 27, Ѓуриште 18, Прилеп 17, Скопје и Претор 16, Крива Паланка и Куманово 10 и во Битола од ...

Read More »