Home / Tag Archives: повраќал

Tag Archives: повраќал

На Мијалков му се лошело,не дојде на судење

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, денеска не се појави на судењето за случајот „Трезор“, бидејќи како што кажа неговиот адвокат Љупчо Шврговски имал здравствени проблеми, односно имал проблеми со желудникот поради што повраќал. Медицинската документација која ја достави Шврговски ...

Read More »