Home / Tag Archives: проневера

Tag Archives: проневера

Стартува судскиот процес “Транспортер“

Денеска во Основниот суд во Скопје треба конечно да почне судскиот процес “ Транспортер “ во кој од страна на СЈО првообвинет е поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Талески  за проневера на 360.000 евра. Освен Талески, обвинети се уште дваесет ...

Read More »