Home / Tag Archives: разговори

Tag Archives: разговори

Катица Јанева бара продолжување на мандатот на СЈО

Првиот човек на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, на денешната пресконференција побара да се донесат соодветни решенија со цел обвинителството по истекот на мандатот во 2020 година да функционира во рамки на Основното јавно обвинителство за да гони корупција од ...

Read More »

Груевски и Заев денеска во Стразбур на разговори со европратеници и со комесарот Хан

Премиерот и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Стразбур ќе разговараат со пратеници во Европскиот парламент, како и со претставници на Европската комисија. Најавено е тие да имаат средба и со еврокомесарот за ...

Read More »

ВМРО-ДПМНЕ:Разговорите се лепени, монтирани, сечени и без никаква автентичност

Веднаш по завршувањето на трибината на СДСМ во Универзална сала, владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ реагира со соопштение во кое велат дека според нив, разговорите по телефон кои ги објави опозицијата се лепени, монтирани, сечени и без никаква автентичност. -Зоран Заев и ...

Read More »

Ставрески: Заев изнесува селективни разговори

Ништо од она што Зоран Заев денеска го зборуваше, не е дел од реалноста. Слушнавме замена на тези и селективни разговори, надвор од вистинскиот контекст, рече попладнево вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески, коментирајќи ја последната „бомба“ на СДСМ. ...

Read More »

Заев: Ниту министрите не се согласуваат со расипништвото на Владата

Опозицискиот СДСМ денеска го објави шестиот по ред пакет „бомби“ од, како што првично рекоа, над 20.000 неовластено прислушувани разговори од страна на УБК. Од 11-те телефонски разговори помеѓу, како што беше речено, министрите за финансии и за внатрешни работи ...

Read More »