Home / Tag Archives: СДС

Tag Archives: СДС

Македонија влегува во рецесија

По само четири месеци власт на СДС, македонската економија е сериозно разјадена од рецесија. Цела Европа се чуди како една прогресивна економија со стабилен раст како македонската, за многу кусо време Заев успеа да ја претвори во економија која назадува. ...

Read More »

Горан Степановски:СДС е хунта. Од Жабени ќе направи прифатен центар за мигранти

На 15 октомври граѓаните на Битола требаше да се изјаснуваат и на референдум за мигрантите, но владеачката хунта на СДС најде начин да им го забрани тоа право. Се прашуваме – дали токму ветената послушност и соработка  во врска со ...

Read More »

За кого сонцето и изгрева и заоѓа на Исток

Кога на 16 февруари 2013 година, одлучив да се кандидирам на локалните избори главни погрди зборови кои членовите на СДС ги упатуваа кон мене беа дека сум предавник, четник, шајкача, Шешељ и што уште не. Сведоци сме дека главни советници ...

Read More »

Томислав Тунтев: СДСМ ќе забележи убедлива победа на локалните избори

Го поздравуваме денешното распишување на локалните избори. Очекуваме убедлива победа на нашите кандидати за градоначлници и листи за советници, во интерес на граѓаните, порача денеска Томислав Тунтев, координатор на пратеничката група на СДСМ во Собранието. „Социјалдемократскиот сојуз на Македонија е ...

Read More »

ВМРО ДПМНЕ повика на бојкот на Илинденските прослави

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека на седницата на Централниот Комитет одржана на 29-ти овој месец, се разговарало за се погласните шпекулации дека за време на чествувањето на македонскиот национален празник Илинден ВМРО-ДПМНЕ наводно ќе организирала инциденти и насилства. „Централниот Комитет исто така ...

Read More »