Home / Tag Archives: сениор

Tag Archives: сениор

Александар Соколовски сениорски првак на Македонија во куглање

Битолчанецот Александар Соколовски (КК Макпетрол) во машка конкуренција е новиот сениорски првак на Македонија во куглање на првенството што се одржа во скопските кугларници “Борис Трајковски“ и “Мусандра“. Соколовски на првенството собори вкупно 1.228 кегли, втор заврши ланскиот првак Сашо ...

Read More »