Home / Tag Archives: Шенсои

Tag Archives: Шенсои

Захариевски на местото на Шенсои?

По заминувањето  на Наџи Шенсои од кормилото на Пелистер, според информации на Битолски весник нов тренер на Пелистер ќе биде Илчо Захариевски, екс репрезентативец на македонската фудбалска репрезентација. Станува збор за искусен фудбалер и стручњак

Read More »

Шенсои и Пелистер се разделија

Тоа што се насетуваше се оствари. Наџи Шенсои не е повеќе тренер на Пелистер, а разделбата е со договор меѓу двете страни.Шефот на стручниот штаб што му ја донесе куп-титулата на Пелистер по 16 години пауза си заминува од Битола. ...

Read More »

Младиот Цветановски го нокаутира Ботев

Фудбалерите на Пелистер интензивно се подготвуваат за стартот на меѓународната фудбалска сцена. Веќе неколку дена “ пелистерци “ се на подготовки во старата база Банско, Бугарија,  каде што според стручниот штаб тие се чуствуваат како дома. -Во Банско имаме идеални ...

Read More »

Уште еден Бразилец во Пелистер

Екипата на Пелистер ангажира уште едно засилување од Бразил. Денеска новото засилување од земјата на фудбалот, Бразил, отпатува со екипата на Пелистер на подготовки во Банско. Според информациите  од канцеларијата на Пелистер се работи за навален фудбалер, кој ќе го ...

Read More »

Пелистер отпатува во Банско

Фудбалерите на Пелистер по првата прозивка која ја направи тренерот Наџи Шенсои во понеделникот,од денес  се наоѓаат на подготовки во нивната стара база Банско, во Бугарија. Во Банско фудбалерите на Пелистер ќе останат  до 23 јуни, кога екипата се враќа ...

Read More »