Home / Tag Archives: шпиц

Tag Archives: шпиц

Заев контра Мицкоски

Ако Мицкоски прифати една изборна единица, јас нема да бидам кандидат на пратеничка листа. Немам амбиции, немам дилеми, растоварен сум, рече премиерот Заев одговарајќи на пратеничко прашање на Никола Мицевски дали Заев ќе прифати шпиц-кандидат. Идејата за т.н. шпиц-кандидат ја ...

Read More »