Home / Tag Archives: ситуација

Tag Archives: ситуација

Блефери

Корејскиот залив и јужнокинеското море се полни со оружје. Напнатоста е до невидени размери. Ким Јунг Ун се заканува со ракетирање на островот Гвам на кој има сместено американска воена база. Во исто време, Трамп вели дека во таков сслулај ...

Read More »

Битола на стенд бај

Додека битолчани некако навикнаа да ја гледаат чаршијата во такво издание, сепак особено нешто што загрижува е што по почетокот на протестите од Битола кренаа раце и неколку мошне заинтересирани странски инвеститори, кои деновиве требаше да почнат со реализацијата на ...

Read More »

Шизофрена ситуција

Пред извесно време во еден весник прочитав една мисла која на најдобар начин ја отсликува сегашната ситуација во која се наоѓа Република Македонија. Колку што се сеќавам таа отприлика гласеше дека  денес  во Република Македонија не си нормален, ако не ...

Read More »

Вицепремиерот Пешевски во Новаци и Могила

Вицепремиерот во Владата на Никола Груевски, Владимир Пешевски попладневно пристигна во Новаци, каде што од блиску се запозна со состојбата со поплавените подрачја. Вицепремиерот Пешевски во изјава за медиумите меѓу другото рече дека состојбата во Новаци е навистина алармантна , ...

Read More »