Home / Tag Archives: славна комичарка

Tag Archives: славна комичарка

Почина славната комичарка Џоан Риверс

Славната комичарка и водителка на популарниот телевизиски канал “Е“ Џоан Риверс (81) почина денеска во њујоршката болницата „Маунт Синај”, соопшти нејзината ќерка Мелиса Риверс. На 28 август таа беше пренесена во болница, откако престанаа да дише во текот на операцијата. ...

Read More »