Home / Tag Archives: спонзор

Tag Archives: спонзор

Договорен настапот на групите кои ќе настапат на Манифестацијата “ Избираме најуспешни битолчани“

Редакцијата на Битолски весник и за време на Новогодишните празници не мируваше. Во текот на изминатите неколку дена Битолски весник  покрај тоа што ја доби согласноста за ексклузивен спонозр на Манифестацијата го договори и настапот на групите кои ќе ги ...

Read More »

“Цермат“ се откажа, нов спонзор во ФК Пелистер

По влегување на Фудбалскиот клуб Пелистер (не)очекувано со писмо до Советот на Општината Битола се огласи и сопственикот на клубот Зоран Ристевски, сопственик на Цермат. Битолската компанија за производство на сладоледи упати барање до Општината Битола за раскинување на договорот ...

Read More »

Пинг- понгот повторно ги освојува битолчани

Во организација на претпријатието “ Мултитекс”, а под генерално спонзорство на приватната болница за гинекологија и акушерство “Плодност” од Битола, деновиве се одржа градското првенство во пинг- понг   “Битола 2014”. Во женска конкуренција првото место го освои Васе Богоевска, втора ...

Read More »

Алармантна состојбата со РК Пелистер

Состојбата со ракометниот клуб Пелистер, без сомнение најуспешниот спортски клуб на Битола, е алармантна. До 20 септември Пелистер мора да се трансформира, а засега клубот не само што е без спонзор, туку е и без управа. Што ќе стане со ...

Read More »