Home / Tag Archives: сторители

Tag Archives: сторители

Два проектили испукани кон владината зграда, МВР ги бара сторителите

Околу 23 часот ноќеска биле испукани два проектили кон владината зграда, потврди МВР. Инцидентот го пријавиле граѓани кои слушнале две детонации, а покрај фасадата на владината зграда биле пронајдени два забиени проектили. Нема повредени во инцидентот. Полицијата засега не прецизира ...

Read More »

Ограбена црквата “Св. Тројца“ во Битола

Засега сеуште непознат(и) сторител(и) извршија грабеж во црквата “Св. Тројца“ која се наоѓа во самиот центар на Битола. Според, полициски извори, сторителот насилно го отворил прозорецот на црквата, влегол внатре, пребарувал, одзел 37.000 денари и го напуштил местото. Со кражбата ...

Read More »