Home / Tag Archives: суд (page 5)

Tag Archives: суд

В петок Апелационен суд- Битола ги отвора вратите за граѓаните

По повод Европскиот ден на граѓанска правда Апелационен суд Битола, в петок,  на 24 октомври ќе биде отворен ден за граѓаните и „корисниците на правдата” да бидат запознаени со нејзиното функционирање. -За таа цел, ги повикуваме новинарите и граѓаните на ...

Read More »

Повторно се отвора случајот со бомбата во “Епинал“!?

По четири години случајот со подметнатата бомба во хотелот “ Епинал “ за време на Манифестацијата на Битолски весник “ Избираме најуспешни битолчани “ која се одржа во 2010 година, по се изгледа повторно ќе се отвори. Иако за овој ...

Read More »

Златото на Соња Николовска повторно на продажба

По двата неуспешни обиди да се продаде златото и златниот накит на сопственичката на ТАТ, Соња Николовска, истото деновиве повторно ќе биде понудено на продажба. Според информацијата на порталот на Битолски весник, златото на Николовска ќе биде понудено на продажба ...

Read More »

Следува соочување Груевски – Заев

По сведочењето на Јовица Стефановиќ, познат во јавноста како газда Нини, на ред е соочувањето на тужителот и тужениот, Никола Груевски- Зоран Заев, кое е најавено за утре во Основниот суд Скопје 2. Инаку газда Нини негираше дека купувањето на ...

Read More »

Газда Нини сведочеше во судскиот спор Груевски- Заев

Српскиот бизнисмен Јовица Стефановиќ – Нини денеска во Основен суд Скопје 2 сведочеше во судскиот спор Груевски -Заев, во кој премиерот Никола Груевски го тужи лидерот на СДСМ, Зоран Заев за клевета и од него бара 500.000 евра оштета за ...

Read More »