Don't Miss
Home / Tag Archives: судница

Tag Archives: судница

“Тенк “ повторно влегува в судница

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Пред Судот денеска исказ треба да дадат нови сведоци, меѓу кои и шефот на ...

Read More »

Изречени пресудите за Диво Насеље

За тероризам и терористичка организација  во Диво Насеље судот  прогласи за виновни 33-ца обвинети.  Седуммина од нив, Анди Красниќи Aлијас командант Малишева, Деме Шеху, Фадиљ Фејзулаху  Насуф Бекири, Валдет Зекај, Бек Бајра, Фејзула Рушитовски добија доживотни затворски казни. Четворица обвинети ...

Read More »

Следната недела нови обвиненија на СЈО

Следната недела Специјалното јавно обвинителство ќе поднесе нови обвиненија Специјалната обвинителка Катица Јанева очекува судска разрешница за сите поднесени предмети. До крајот на наредната седмица СЈО ќе поднесе нови обвинителни одлуки со кои се опфатени граѓани на Република Македонија меѓу ...

Read More »