Home / Tag Archives: Талат Џафери

Tag Archives: Талат Џафери

Комеморација во Битола: Да ја развиеме способноста за помирување

Со одржување на молитви за загинатите војници, положување венци и цвеќе на заедничката гробница, како и посета на Меморијалниот центар, денеска на Француските воени гробишта во Битола се одржа заедничко чествување на Германија и Франција за Денот на помирувањето. – ...

Read More »

ВМРО со формирање пратенички групи ќе ја блокира работата на парламентот

Формирањето на 10 пратенички групи од ВМРО – ДПМНЕ ќе ја блокира работата на парламентот, бидејќи во еден ден можат да побараат дури 10 часа пауза. Спикерот Талат Џафери вели дека одлуката на ВМРО ДПМНЕ за формирање на 10 пратенички ...

Read More »

Избрани замениците министри

На денешната седница на Собранието предмалку, по долга неколкучасовна дискусија, на која пратениците на опозицијата дадоа поголем број забелешки, попладнево со 62 гласа за беа изгласани 15- те заменик-министрите предложени од премиерот Зоран Заев. Воздржани беа петмина, а останатите од ...

Read More »