Home / Tag Archives: тешка кражба

Tag Archives: тешка кражба

Битолчанец “олеснет“ за 500 илјади денари

Во Битола вчера е извршена тешка кражба во станот на 59- годишниот М.К. при што се одземени пари во различни валути во вредност од околу 500.000 денари. Како што информира битолската полиција, крадецот насилно ја отворил балконската врата од станот ...

Read More »