Home / Tag Archives: тимови

Tag Archives: тимови

Во Србија уште две жртви од коронавирусот

Во текот на ноќта во Србија починаa уште двајца пациенти кај кои е потврден Ковид-19. Станува збор за К. С. (80), кој бил хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести, а претходно страдал од кардиомиопатија, хипертензија, хронично белодробно заболување и дијабетес.. ...

Read More »

СДСМ подготвува шест илјади тимови

По објавувањето на информацијата за “тајната“ посета  на потпретседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска и портпаролот Петре Шилегов на Битола,  во редакцијата на порталот на “Битолски весник“  стигна реакција од СДСМ. -Не се работеше за никаква тајна посета, туку тоа беше ...

Read More »