Home / Tag Archives: Тодевска

Tag Archives: Тодевска

Тамара Тодевска ќе ги забавува Карпошани

Денеска, среда (30.08.2017) со почеток во 21.00 часот на платото на Т.Ц Лептокарија, македонската поп пејачка Тамара Тодевска ќе настапи во рамки на “Културното лето Карпош-2017“. Ве покануваме да присуствувате и да бидете дел од овој музички спектакл.  

Read More »