Home / Tag Archives: Тоше Проески

Tag Archives: Тоше Проески

Канческа- Милевска: Морбиден обид за политизација и валкање на името на Тоше

Министерката за култура, Елезабета Канческа- Милевска  се огласи на “фејсбук“ после објавувањето на разговорот на трибината во Универзална сала, каде се слуша како машки глас за кој СДСМ тврдат дека е министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески е бесен ...

Read More »

И Тоше Проески дел од “бомбите“ на Заев

Вечерва СДСМ објави дел од според нив телефонски разговор меѓу министрите Миле Јанакиески и Елизабета Канческа- Милевска, од кој се слуша  дека ВМРО-ДПМНЕ е незадоволно од тоа што семејството на Тоше Проески за време на изборите не ја поддржувало владејачката ...

Read More »

По Битола, “Ѕвончињата“ в сабота ќе пеат во Крушево во чест на Тоше

Детскиот хор “Ѕвончиња“ ја воодушевија публиката на концертот од хуманитарен карактер посветен на Тоше Проески, кој се одржа во салата на клавирите во битолскиот Завод и музеј. Заедно со трите групи “Ѕвончиња“, поделени според возраста, настапи и вокалната група Мелодиум, ...

Read More »

“Пееме до ѕвездите“ во чест на Тоше Проески

Детскиот хор „Ѕвончиња” утре, со почеток во 19 часот во салата на клавирите во битолскиот Завод и музеј ќе го одржи својот традиционален концерт, трет по ред, „Пееме до ѕвездите”, во чест на музичката легенда  Тоше Проески. Средствата од овој ...

Read More »