Home / Tag Archives: Трамп

Tag Archives: Трамп

Путин: Русија во карантин

Рускиот претседател Владимир Путин, кој пред малку се слушнал со претседателот на САД, Доналд Трамп вели дека заразата со корона вирусот е опасна болест и дека двете земји се договориле заедно да се борат со пандемијата. Тој во целост ги ...

Read More »

ЦИА со месеци го предупредувале Трамп за коронавирусот

Коронавирусот со огромна брзина се шири во САД, а Вашингтон пост во петокот објави дека разузнавачките служби со месеци го предупредувале Доналд Трамп за тоа што може да се случи, но тој ги игнорирал сите предупредувања. Во моментов во Америка ...

Read More »