Home / Tag Archives: Веро

Tag Archives: Веро

Веро со ново работно време од 8 до 19 часот

Согласно најновата мерка за ограничување на движењето на граѓаните што вчера ја донесе Владата, Веро воведува ново работно време од 8 до 19 часот секој ден. Дополнително, Веро воведува и повластен термин во денот за пазарување во кој приоритет за ...

Read More »

Од сеф на “Веро” украдени 1.662.000 денари

Засега сеуште непознати крадци од сеф на Супер маркетот “Веро 6“ ,лоциран во строгиот центар на Битола, на популарната улица “Широк Сокак“ украдени се 1.662.000 денари. Според СВР Битола кражбата се случила по се изгледа за време на викендот, нешто ...

Read More »