Home / Tag Archives: врати

Tag Archives: врати

Го повикувам Груевски да се врати да ми помогне !?

                            Во врска со текстот на Никола Груевски објавен на неговиот фејзбук профил, дека наводно  му идело да дојде во Македонија и да му помогне на Заев, премиерот Зоран Заев во Битола изјави. -Да, ми треба помош. Го повикувам ...

Read More »

Чесност на дело: Битолчанец пронашол и вратил поголема сума пари

СВР-Битола денеска соопшти и јавно му честиташе за постапката на битолчанец кој во текот на вчерашниот ден пронашол, пријавил и вратил поголема сума парични средства. Магадалена Димитровска, советник за односи со јавност во СВР-Битола, информираше дека во текот на вчерашниот ...

Read More »