Home / Tag Archives: законите

Tag Archives: законите

Груевски од Будимпешта коментира за “Рекет“

Никола Груевски, кој има унгарско државјанство и ужива во убавините на Будимпешта сеуште изгледа емотивно е врзан за Македонија. Во неможност од парламентарната говорница да ги коментира состојбите во Македонија тој од Будимпешта без ни малку самокритика се навраќа на ...

Read More »

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ е полициска хунта

Владата на СДСM и Зоран Заев спроведе криминални избори и со тоа остави црна трага и голема дамка во историјата на Македонија, соопштија денеска од ВМРО-ДПМНЕ. „Локалните избори на 15-ти октомври ни најмалку не наликуваа на фер, слободни и демократски ...

Read More »