Home / Tag Archives: заменици министри

Tag Archives: заменици министри

Избрани замениците министри

На денешната седница на Собранието предмалку, по долга неколкучасовна дискусија, на која пратениците на опозицијата дадоа поголем број забелешки, попладнево со 62 гласа за беа изгласани 15- те заменик-министрите предложени од премиерот Зоран Заев. Воздржани беа петмина, а останатите од ...

Read More »

Почна распределбата на замениците министри

Претставници на политичките партии што се дел од новата влада предводена од премиерот Зоран Заев денес започнале преговори за пополнување на местата во вториот и во третиот владин ешалон. Како што брифираат добро упатени извори од коалициските партнери во новата ...

Read More »