Home / Tag Archives: Жулиет Бинош

Tag Archives: Жулиет Бинош

Пред камерите и во филмовите сум вистинската Бинош

Сакам Македонија да биде дел од Европската унија, тоа како македонски народ го заслужувате, истакна оскаровката и филмска дива Жулиет Бинош на пладневната прес-конференција со новинарите, фановите, филмаџиите и ги собра сите аплаузи од многубројните присутни. Еден час присутните имаа ...

Read More »

Жулиет Бинош беше емотивна при врачувањето на наградата на “Браќа Манаки“

Светски познатата актерка и оскаровка Жулиет Бинош се расплака по врачувањето на наградата Златна камера 300 за особен продонес во светската филмска уметност , кога претседателот на државата Ѓорге Иванов му ја врачи статуетката. Таа пред присутните ја посочи огромната ...

Read More »

Жулиет Бинош ја посети “Хераклеја Линкестис“

Француската актерка Жулиет Бинош, која доцна синоќа пристигна во Битола на ИФФК „Браќа Манаки”, денеска ги посети античкиот локалитет Хераклеја Линкестис, а подоцна замина во посета и на Охрид. Според организаторите на фестивалот, на француската дива , која во моментот ...

Read More »

Оскаровката Жулиет Бинош главна ѕвезда на “Браќа Манаки 2014“

ИФФК „Браќа Манаки” и Вип оператор со огромно задоволство и после неколкугодишни преговори открија дека годинава ја остваруваат својата огромна желба да ја донесат во Македонија сигурно најбараната актерка во моментов и една од најголемите на сите времиња, Жулиет Бинош, ...

Read More »