Home / Tag Archives: Зоран Kараџоски

Tag Archives: Зоран Kараџоски

Караџоски повикан на распит во Обвинителството

Претседателот на Судскиот совет Зоран Kараџоски, утрово е повикан да даде исказ во Јавното обвинителството за организиран криминал и корупција. Од Обвинителството засега нема информации зошто Караџовски е повикан во Обвинителството. Дел од медиумите објавија дека станува збор за додатоците ...

Read More »