Home / Tag Archives: Зоран

Tag Archives: Зоран

Боки 13 се закани со отворање на Пандорината кутиај

На крајот на денешното рочиште за случајот “Рекет”, Бојан Јовановски најави дека ќе ја отвори Пандорината кутија, за која зборуваше уште пред да биде уапсен, односно рече дека клучот е во негови раце. Тој уште еднаш од судот побара јавноста ...

Read More »

Заев: Нема да дозволам еден “педер“ да ја сруши Владата

Премиерот Зоран Заев денеска по приемот за годишнатата од Рамковниот договор даде скандалозна изјава дека немало за дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден, како што рече, педер, да ја бутнеле Владата. -Секаде за кој ќе има докази, кој ...

Read More »

Грижа за земјоделците

После повеќе од една деценија манипулирање од страна на ВМРО ДПМНЕ со земјоделците заради лични интереси, конечно имаме власт која се грижи за вистинските потреби на вистинските земјоделци. Со новата мерка на владата на СДСМ, земјоделците ќе добијат повеќе од ...

Read More »

Екс министерот за Ставревски на распит в полиција

Зоран Ставрески, бил повикан на информативен разговор во Финансиска полиција минатата недела, потврди директорот на Финансиска полиција, Арафат Муареми, без да открие за поради кој предмет е повикан поранешниот министер за финансии. – Зоран Ставрески беше повикан на информативен разговор ...

Read More »

Заев: Сеуште немаме двотретинско мнозинство

Уставните измени во третата и последна фаза се на дневен ред на денешното продолжение на собраниската седница, откако вчера со 78 гласови „за“ беше усвоен дневниот ред на 75. седница, на кој, меѓу другото, се и предлог-амандманите XXXIII, XXXIV, XXXV ...

Read More »

Зоран Заев: За Божик да ги отвориме срцата

Премиерот Зоран Заев, во честитката по повод Божик – Христово раѓање, потсетува дека овој празник повикува да го чествуваме не само заради историјата и обичаите, туку, како што вели, за да ги отвориме срцата за да ја примиме радоста од ...

Read More »

Зоран Заев: Мнозинството ќе се знае на денот на гласањето

Премиерот Зоран Заев  смета на пратеничките гласови од албанскиот опозициски блок. На утрешната средба со Билал Касами ќе разговараат за испорачаните барања од БЕСА преку амандмани за уставни измени. Освен со Касами, за поддршка на измените на Уставот во последната ...

Read More »

Откорната бистата на херојот Панде Кајзеро

Доцна во саботата, или рано изутрина во неделата, засега непознати лица ја остранија бистата на народниот херој Панде Кајзеро во населбата “Стрчин” во Битола. Бистата, која беше поставена  на спомен обележјето  во дворот на  Месната канцеларија и колонијатната продавница  била ...

Read More »

ВМРО ги повика битолчани на митинг во Скопје

Ве повикувамсите заедно утре на 2-ри Јуни во Скопје пред влада, да излеземе на мирен, но историски важен протестен собир, ова преку денешно соопштение го истакнаа од ОК на ВМРО-ДПМНЕ Битола. -Ве повикувам сите Вас во чии што вени тече ...

Read More »

Талески на суд за Офицерскиот дом

Екс градоначалникот на Битола, Владимир Талески, против кого се водат неколку судски процеси, денеска во Основниот суд во Битола одговараше за обвинението кое му се товари дека кога ја извршувал фунцијата градоначалник не го заштитил Офицерскиот дом. На денешното рочиште ...

Read More »