Home / Uncategorized / Тешка сообраќајна несреќа на патот Битола- Прилеп

Тешка сообраќајна несреќа на патот Битола- Прилеп

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера околу 20.00 часот на патот Битола- Прилеп.

Во несреќата учествувале автомобил  марка „опел вектра“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 45-годишниот  Б.М. од Битола и автобус „Санос С314“, со битолски регистарски ознаки, управувано од 48-годишниот З.С. од с.Единаковци, Демирхисарско.

Според информациите на МВР, во сообраќајката  со тешки телесни повреди се здобил Б.М., возач наавтомобилот Опел Вектра и на истиот му била укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола.

Увид на местото на настанот извршила екипа од полициска станица – Битола.

 

 

Б.В.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*