Home / Uncategorized / Уапсен дилер на дрога

Уапсен дилер на дрога

СВР Битола поднесе кривична пријава против битолчанецот Г.З.(38) продавал наркотици.

Во јуни годинава во Битола од страна на полицијата е извршен претрес во домот на пријавениот, при што се пронајдени две пакувања со тежина од 10,17 грама мешавина од „креатин” и 3,4 грама „метилен диоксин пиловалерон”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*