Home / Вести / Владата прогласи тридневна жалост

Владата прогласи тридневна жалост

Владата попладнево на седница донесе одлука за прогласување тридневна жалост во земјава поради автобуската несреќа во Бугарија во која загинаа 46 лица.

Државните знамиња пред Владата се спуштени на половина копје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*