Home / Галерија

Галерија

Салонот за убавина „Lumière“ во Битола ќе се погрижи да блеснете во вашето најубаво беспрекорно и гламурозно издание досега!

За секоја ваша пригода и убав настан препуштете се во рацете на вистински професионалци. Изберете ја вашата омилена шминка и фризура за посебните мигови и дозволете врвни професионалци да се погрижат за вашиот блескав и гламурозен изглед. Доколку барате идеално ...

Read More »

Расте интересот за вакцинирање

По драматичното зголемување на бројот на заболените од корона врусот и најавата за воведување на рестриктивни мерки од понеделник, 16 август за сите оние кои не се вакцинирани, расте бројот на заинтерсираните битолчани за вакцинирање. Во вакциналниот пункт постојано доагаат ...

Read More »