Home / Tag Archives: Јанакиевски

Tag Archives: Јанакиевски

Миле Јанакиески итно префрлен во болницата 8 септемеври

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, вечерва од затворот во Шутка е однесен на преглед во болницата 8 – ми Септември. Како што објави Алсат М, тој се пожалил на болки во стомакот, гадење и лошење, откако деновиве не ...

Read More »