Home / Tag Archives: 1 позитивен

Tag Archives: 1 позитивен

Во Битола од вчера 1 нов позитивен

Во изминатите 24 часа се потврдени 36 нови случаи на Ковид-19. По градови: – Скопје-22 – Куманово-4 – Прилеп-3 – Струга-3 – Велес-3 – Битола-1 Со ова вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во нашата земја изнесува 1117. Денеска ...

Read More »