Home / Tag Archives: 12. Пенадровски

Tag Archives: 12. Пенадровски

На 12 мај, инагурација на Пендаровски за претседател

Собраниската седница на која ќе биде инаугуриран новоизбраниот претседател на Република Северна Македонија Стево Пендаровски ќе се одржи во недела на 12 мај, потврдуваат за МИА од Собранието. Пред народните избраници Пендаровски ќе даде свечена изјава со што и официјално ...

Read More »