Home / Tag Archives: 15

Tag Archives: 15

Распишани локалните избри за 15 октомври

Македонија на 15 октомври ќе гласа за избор на градоначалници и членови на општинските совети. Собранискиот спикер, Талат Џафери, денеска ги распиша локалните избори, а решението ќе го добие и Државната изборна комисија. Изборната кампања, како што најави тој, ќе ...

Read More »