Home / Tag Archives: 30

Tag Archives: 30

30 дена притвор за обезбедувач на Парламентот

Судија на претходна постапка му одреди мерка притвор во траење од 30 дена на Абдулфетах Алими, обвинет за непостапување во службата како член на обезбедувањето на Собранието, за време на крвавиот упад во законодавниот дом. Според обвинението Алими ги дал ...

Read More »

Нови 30 дневен притвор за Игор Југ

Игор Југ доби 30-дневен притвор и вратен е во истражниот затвор Скопје, откако Основното јавно обвинителство информира дека ја прошири истрагата против него. Тој е осомничен дека ја предводел толпата која упадна во Собранието на 27 април. Претходно, полицијата го преземала ...

Read More »