Don't Miss
Home / Tag Archives: 6 август

Tag Archives: 6 август

Талат Џафери: На 6 август ги распишувам локалните избори

Условите со работата на парламентот се драстично попозитивни од 27 април – шефот на законодавниот дом Талат Џафери на отчет за сработеното во првите 100 дена од стапувањето на функцијата на крвавиот четврток. Џафери најави исполнет распоред за работа пред ...

Read More »