Home / Tag Archives: Ангела

Tag Archives: Ангела

И Ангела Меркел заврши во карантин

Германската канеларка Ангела Меркел заврши во карантин, откако во петокот имала контакт со лекар позитивен на корона вирусот. Владиниот портпарол Штефен Сијберт информираше вечерва во Берлин Таа веднаш после денешниот одржан прес ќе оди во карантин.

Read More »